Service Client Gratuit : +33 240 58 98 00

Satisfait ou remboursé sous 15 jours

Specjalista od sprzętu medycznego
0 Mój koszyk Moje konto Key accounts
Ce produit a été remplacé

Ce produit a été remplacé par : New Allergolux Lanaform LA120201

New Allergolux Lanaform LA120201

DESCRIPTION DU MODÈLE :

New Allergolux Lanaform LA120201 - Ecran LCD - Aucun effets secondaires - Lumière rouge de 660 nm - Fréquence d'utilisation : 3 séances quotidiennes au plus - Produit médical, norme CE


Zobacz pełny opis.

Produits similaires :

Omron CompAir C-28 Nebulizator

Normalna cena: 475,76 zł cena zawiera VAT

Prix GirodMedical :

241,95 zł cena zawiera VAT

A oszczędności z 49 proc

Kit pour Nébuliseur Omron Compair C28 C29 C30

Prix GirodMedical :

28,10 zł cena zawiera VAT

Aparat antyalergiczny Medinose firmy MEDISANA.

Aparat antyalergiczny Medinose firmy MEDISANA.

( 0 recenzja(i) )
Aparat antyalergiczny Medinose firmy MEDISANA - Urządzenie to przeznaczone jest do fototerapii symptomów alergicznych i nadwrażliwości śluzówki nosa.

Zobacz pełny opis.

Prix GirodMedical :

299,75 zł cena zawiera VAT

Dostępność w magazynie : Zapas wyczerpany

Aparat antyalergiczny Medinose firmy MEDISANA, opis:


Urządzenie to przeznaczone jest do fototerapii symptomów alergicznych i nadwrażliwości śluzówki nosa.

Ilość chorób uwarunkowanych alergicznie, takich jak katar sienny, alergia na kurz lub sierść zwierzęcą, w ostatnich latach prawie się podwoiła. Dlaczego coraz więcej ludzi cierpi na symptomy alergiczne, nie jest jeszcze z medycznego punktu widzenia zupełnie jasne. Nadmierna higiena w wieku dziecięcym może być jedną z przyczyn zahamowania rozwoju systemu immunologicznego, co sprzyja alergiom. Pewne jest jednak, że poza dziedziczeniem ważną rolę przy powstawaniu alergii odgrywa zwiększone zanieczyszczenie środowiska.

Tak zwany katar sienny nie jest normalnym katarem i niekoniecznie musi mieć coś wspólnego z sianem. Jego przyczyną nie są wirusy, lecz pyłki. Katar sienny należy w każdym przypadku traktować poważnie. Alergia może rozprzestrzenić się na dolne drogi oddechowe, prowadzić do chronicznych dolegliwości, aż wreszcie do astmy. Diagnozy i indywidualnej porady udzieli lekarz.

Nasz system immunologiczny ma za zadanie ochronę przed ciałami obcymi, wnikającymi do naszego ciała i ich unieszkodliwianie. Alergia to nadmierna reakcja systemu immunologicznego na ciała obce. Już niewielkie ilości alergenów, jak np. pyłki kwiatowe, wystarczają, aby wywołać typowe symptomy kataru siennego:
- męczące drażnienie w nosie, wraz z silnymi atakami kichania,
- nabrzmiałe, swędzące błony śluzowe nosa,
- swędzenie łzawiących, nabrzmiałych oczu.

Przyczyną tego jest nasz mechanizm obronny, który reaguje w nadmierny sposób. Gdy tylko pyłki kwiatowe wejdą w kontakt z błoną śluzową nosa i oczu, organizm mobilizuje cały swój system obronny. Tworzy się zbyt wiele przeciwciał. Znajdują się one na tak zwanych komórkach tucznych. Komórki tuczne uwalniają substancje tkankowe (przede wszystkim histaminę), które prowadzą do typowych dolegliwości kataru siennego. Unikanie w konsekwentny sposób wszystkich substancji wywołujących alergie, jest naturalnie najprostszą metodą jej zapobiegania. W praktyce jest to jednak prawie niemożliwe, gdyż alergeny napotkać można nie tylko na wolnym powietrzu, ale również w mieszkaniu (kurz domowy) i w artykułach spożywczych.

Poza leczeniem antyhistaminami i kortizonem, szczepieniami i akupunkturą w specjalistycznych ośrodkach stosowana jest również, z pozytywnymi efektami, kosztowna fototerapia. Specjalne świetlne diody emisyjne wytwarzają przy tym promienie światła czerwonego o jednej długości fali (ok. 660 nm), usuwające symptomy alergiczne i nadwrażliwość. Fototerapia jest nowym sposobem leczenia alergii bez stosowania leków. Aparat Medinose Plus wyposażony jest w innowacyjne diody, które emitują światło czerwone o długości fali 660 nm. Przy tej długości fali następuje zmniejszenie symptomów alergicznych i redukcja nadwrażliwości błon śluzowych nosa.
- Fototerapia jest terapią bez stosowania leków.
- Wysoce skuteczne zastosowanie tylko przez ok. 4,5 minuty można w praktyce przeprowadzić wszędzie.
- Poprzez lokalne zastosowanie terapia nie ma wpływu na inne organy lub części ciała.

Już w jednym klinicznym teście aparatu Medinose typowe objawy kataru siennego zostały wyraźnie zredukowane. Niektóre symptomy ulegają złagodzeniu już po kilku godzinach, a nawet zanikają zupełnie. U większości pacjentów stwierdzono wyraźną poprawę samopoczucia najpóźniej po dwóch tygodniach.

Aparat Medinose można stosować nie tylko w ostrej fazie zachorowania, lecz także do celów profilaktycznych. Na pewno znasz okres lub rodzaj pyłków powodujących twą alergię. Rozpocznij profilaktykę już około tygodnia przed przewidywanym okresem lotu pyłków, wywołujących alergie. W zależności od intensywności alergii powinieneś już w tej fazie stosować terapię trzy razy dziennie.

DANE TECHNICZNE:
- Napięcie : 1 bateria blokowa 9-voltowa - typ 6LR61
- Żywotność baterii : ok. 100 zastosowań
- Czas stosowania : 4 1/2 minuty +/- 10%
- Automatyczne wyłączenie : po zalecanym czasie stosowania
- Częstotliwość stosowania : do 3 razy dziennie
- Emisja światła : podczerwień ok. 660nm o niskiej
- częstotliwości 6 mW na diodę
- Warunki przechowywania : -20 °C do +50 °C, max. 85 % wilgotności powietrza, nie kondensujące
- Warunki użytkowania : +10 °C do +40 °C, max. 70 % wilgotności powietrza, nie kondensujące
- Wymiary : ok. 90 x 65 x 30 mm
- Ciężar : ok. 120 g z baterią

Urządzenie przeznaczone jest do użytku domowego.

Szczegóły produktu Aparat antyalergiczny Medinose firmy MEDISANA. :

Nr referencyjny ARRET-HMALLE03
Waga 0.20 Kg
Gwarancja 3 lata
Producent Medisana

Napisz własną recenzję Aparat antyalergiczny Medinose firmy MEDISANA.

Opinia
* wymagane pola

Potrzebujesz więcej informacji o Aparat antyalergiczny Medinose firmy MEDISANA. ?


* wymagane pola