O nas

Wszystko zaczęło się w 2005 r. W tym czasie, GirodMedical zaopatrywał szkoły osteopatii w stoły do masażu.

 

Wkrótce, założyciele GirodMedical - Guillaume Ziegler i Antoine Tresse - spostrzegli olbrzymi potencjał w sprzedaży tych produktów przez Internet. Na początku, na stronie można było kupić wyłącznie sprzęt do praktykowania osteopatii.

 

Stopniowo GirodMedical poszerzył gamę produktów i otworzył się na nowe interesujące możliwości. W celu zaspokojenia rosnącego popytu na sprzęt medyczny oferowany on-line, dodano nowe kategorie produktów: sprzęt diagnostyczny (ciśnieniomierze, stetoskopy, otoskopy, glukometry), odzież medyczną, modele anatomiczne (szkielety, czaszki...), sprzęt do fitnessu (bieżnie do biegania, wioślarze) oraz produkty zdrowotne.

 

Dziś większość klientów GirodMedical to zawodowi lekarze i osteopaci wyposażający swoje gabinety w stoły do masażu, sprzęt diagnostyczny, modele anatomiczne i odzież medyczną. Wiele z tych produktów jest bardzo popularnych wśród studentów medycyny.

 

GirodMedical kieruje również swoją ofertę do osób prywatnych, które chcą, bez potrzeby wychodzenia z domu, korzystać z profesjonalnych rozwiązań zdrowotnych (terapia światłem, irygatory do zębów), praktykować masaż (przenośne stoły do masażu) czy potrzebują regularnie sprawdzać poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze i natlenienie krwi (glukometry, ciśnieniomierze, oksymetry).

 

Od momentu przeniesienia biznesu do sieci, obroty wzrastają w zawrotnym tempie: 181 tys. euro w 2006, 647 tys. w 2007, 1,8 mln w 2008 i prawie 11 mln w 2009!

 

GirodMedical jest jednym z czołowych sprzedawców sprzętu medycznego online we Francji. Firma wchodzi obecnie na inne rynki europejskie.

 

Dalszy ciąg nastąpi...